Біз сіздермен сәлемдесуге
қуаныштымыз мектебіміздің ресми сайтында!

Сайт біздің қалай екенімізді білгісі келетіндердің
барлығына арналған оқу орны.

Бөлімге өтіңіз

2023 жылғы 16 ақпанда Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Алтынсарин ауданының білім бөлімінің Б-Чураков жалпы білім беретін мектебі" КММ - де 5-11 сынып оқушыларының ата-аналарына арналған Бірыңғай облыстық жиналыс өтті.

Жиналыстың негізгі мақсаты: жасөспірімдер арасындағы аутодеструктивті мінез-құлықтың алдын алу. Ата-аналарға өз-өзіне қол жұмсау қаупі бар жанжалды жағдайларды талдау ұсынылды, олардың негізгі себептері жасөспірімдердің өз іс-әрекеттерінің шынайы салдарын болжай алмауы және қазіргі жағдайға байланысты болжай алмауы; балалық шақ кезеңіне тән өмірлік тәжірибенің болмауы; үмітсіздік пен жалғыздық сезімдері. Жиналысқа қатысушылар Ролан Быковтың 1990 жылы ЮНЕСКО-ның тапсырысы бойынша режиссер түсірген және отбасындағы балаларға қатысты зорлық-зомбылық пен қатыгездік сияқты мәселеге жұртшылықтың назарын аударуға арналған "Мен мұнда ешқашан оралмаймын" фильмін тамашалады. Осыдан кейін ата-аналар ұсынылған оқиғаның мәнін, қоғамның немқұрайлылығы мәселесін ашатын бірқатар сұрақтарға жауап берді, бұл кішкентай 6 жасар қыздың өліміне әкелді. Ата-аналар "көзілдірік", "біз ата-анамыз, демек..." ..., бұл олардың назарын бала тәрбиесіне адамгершілік көзқарастың қажеттілігіне аударуға мүмкіндік берді. Қатысушыларға жадынамалар таратылды, психолог балаларға қатысты аутодеструктивті мінез-құлық пен тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу бойынша өз кеңестерін ұсынды. Жиналыс соңында ата-аналар баланың эмоционалды дамуы ата-аналар мен тәрбиешілердің назарын аударуы керек деген қорытындыға келді; ересектер Балаға сәттілік сезімін қамтамасыз етуі керек.

собрание 2         собрание 1