Ағымдағы жылдың 21 қарашасында мектепте "Бала құқықтары туралы сөйлесейік"жалпымектептік ата-аналар жиналысы өтті.

Әрбір ата-ана үшін баланың әл-ауқаты мен қауіпсіздігінен артық құнды ештеңе жоқ.

Біздің мемлекетімізде баланың мүдделерін қорғау үшін көп нәрсе жасалуда. Бұл халықаралық актілерді ратификациялау, Бала құқықтары туралы заңдарды қабылдау, баланың мүдделерін қорғау туралы баптарды мемлекетіміздің негізгі құқықтық кодекстеріне енгізу. Қазақстан Республикасында бала құқықтарын бақылау және іске асыру жөніндегі құрылымдар құрылды-олар бала құқықтарын қорғау жөніндегі комитеттер, кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі өңірлік және жергілікті комиссиялар.

Қазақстан Республикасы Конституциясының 27-бабының 2-тармағында: "балаларға қамқорлық жасау және оларды тәрбиелеу ата-аналардың табиғи құқығы мен міндеті болып табылады"делінген.

Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы Заңның 12 бабына сәйкес:

"Әр баланың өмір сүру деңгейіне және толық физикалық, психикалық және рухани дамуына қажетті жағдайларға құқығы бар". Бұл шарттар баланы ата-анасымен немесе оларды алмастыратын адамдармен, білім беру ұйымдарымен және мемлекетпен қамтамасыз етуі керек, бірақ, ең алдымен, осы Заңмен бекітілген ата-аналардың міндеті.

пд1  пд2      пд3